تعمیر ماشین لباسشویی تهران

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ :‌برخی از نمادهای رایج موجود در ماشین لباسشویی سامسونگ عبارتند از:

 • چرخه شستشو (Wash cycle): یک لگن با قطرات آب، چرخه شستشو را نشان می دهد.
 • دما (Temperature): نماد دماسنج تنظیم دما را نشان می دهد.
 • سرعت چرخش (Spin speed): نماد فن سرعت چرخش را نشان می دهد.
 • قدرت (Power): نماد قدرت معمولاً شبیه دایره ای است که یک خط از آن عبور می کند.
 • شروع (Start): نماد شروع معمولاً مانند یک فلش است که به سمت راست یا یک دکمه پخش اشاره می کند.
 • مکث (Pause): نماد مکث معمولا با دو خط افقی نشان داده می شود.
 • شروع تاخیر (Delay start): نماد شروع تاخیر اغلب به صورت ساعت یا تایمر نشان داده می شود.

همچنین علائم دیگری نیز وجود دارد که ممکن است در صفحه نمایش ماشین لباسشویی شما ظاهر شود، مانند:

 • Garment+: این نماد نشان می‌دهد که می‌توانید چرخه را متوقف کنید تا لباس بیشتری اضافه کنید. برخی از واشرهای بار جلو دارای درب Addwash هستند که اضافه کردن لباس های بیشتری را در طول یک چرخه آسان تر می کند.
 • بلندگوی بریده بریده (Slashed speaker): این نماد نشان می دهد که صداهای سیگنال (که در پایان یک چرخه ایجاد می شوند) خاموش هستند. این نشان دهنده حالت بی صدا ماشین لباسشویی سامسونگ است.
 • بخار (Steam): این نماد نشان می‌دهد که بخار برای لباس‌های بسیار کثیف و با رنگ ثابت استفاده می‌شود تا لکه‌گیری را بهبود بخشد و در یک چرخه آب کمتری مصرف شود.
 • لامپ (Light bulb): این نماد نشان می دهد که لامپ داخل ماشین لباسشویی روشن است. همچنین می توانید آن را از کنترل پنل لباسشویی خاموش کنید.
 • اگر ماشین لباسشویی شما با مشکل مواجه است، ممکن است کدی را روی صفحه نمایش نشان دهد. هر کد نشان دهنده یک مشکل متفاوت در دستگاه شما است و اغلب بدون تماس با مهندس قابل رفع است. به عنوان مثال، 4C یا 4E به معنای مشکل تامین آب، 5C یا 5E به معنای مشکل تخلیه آب، و 6E به معنای کار نکردن آبگرمکن است. می توانید از مطلب موجود در این لینک برای شناسایی علت کد خود و راه حل های احتمالی استفاده کنید.

عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ

آشنایی با برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ

در ادامه چند نمونه از برنامه های شستشوی رایج در ماشین لباسشویی سامسونگ آورده شده است:

 1. پنبه (cotton): این چرخه برای پنبه، ملحفه، ملحفه رومیزی، لباس زیر، حوله یا پیراهن است. زمان شستشو و تعداد آبکشی به طور خودکار با توجه به بار تنظیم می شود. شما می توانید دما را از 20 درجه سانتیگراد تا 95 درجه سانتیگراد انتخاب کنید.
 2. سنتتیک (Synthetics): این چرخه برای بلوز یا پیراهن هایی است که از پلی استر، پلی آمید یا مواد مشابه ساخته شده اند. زمان شستشو و تعداد آبکشی به طور خودکار با توجه به بار تنظیم می شود. شما می توانید دما را از 20 درجه سانتیگراد تا 60 درجه سانتیگراد انتخاب کنید.
 3. پشم (wool): این چرخه مخصوص پشم های قابل شستشو با ماشین لباسشویی برای بارهای کمتر از 2 کیلوگرم است. چرخه پشم دارای گیره و خیساندن ملایم برای محافظت از الیاف پشم در برابر انقباض یا اعوجاج است. شما می توانید دما را از سرد تا 40 درجه سانتی گراد انتخاب کنید.
 4. Eco Drum Clean: این چرخه با از بین بردن آلودگی ها و باکتری ها از درام، درام را تمیز می کند. این چرخه را باید هر 40 بار شستشو بدون استفاده از مواد شوینده یا سفید کننده انجام دهید. مطمئن شوید که درام خالی است. برای تمیز کردن درام از مواد تمیز کننده استفاده نکنید.
 5. 15 دقیقه شستشوی سریع (15’ Quick Wash): این چرخه برای لباس های با کثیفی کم با وزن کمتر از 2 کیلوگرم است که می خواهید سریع بشویید. این چرخه تقریباً 15 دقیقه طول می کشد و تا 40 درجه سانتی گراد استفاده می شود. کمتر از 20 گرم شوینده یا 20 میلی لیتر مایع شوینده استفاده کنید.
 6. ظریف و لطیف (Delicates): این چرخه برای پارچه های شفاف، سوتین، لباس زیر زنانه و سایر پارچه هایی که فقط با دست قابل شستشو هستند استفاده می شود. برای عملکرد بهتر، از شوینده مایع استفاده کنید. شما می توانید دما را از سرد تا 30 درجه سانتی گراد انتخاب کنید.

همچنین چرخه های دیگری نیز وجود دارد که بسته به مدل ماشین لباسشویی شما ممکن است متفاوت باشد، مانند ملافه، جین، لباس تیره، شستشوی فوق العاده اکو، شستشوی روزانه و غیره. برای استفاده از آنهاهمچنین می توانید تنظیمات هر چرخه مانند دما، آبکشی، چرخش و سطح خاک را تغییر دهید. به عنوان مثال، می‌توانید دمای آب را کم یا زیاد کنید، آبکش‌های بیشتری اضافه کنید تا بقایای مواد شوینده پاک شود، سرعت چرخش را برای کاهش چروک‌ها یا صرفه‌جویی در مصرف انرژی تنظیم کنید و سطح خاک را متناسب با کثیفی لباس‌هایتان انتخاب کنید.

برخی از ویژگی هایی که می توانید در ماشین لباسشویی خود استفاده کنید اختیاری هستند و می توانند تجربه شستشوی شما را افزایش دهند. به عنوان مثال، می توانید از ویژگی Delay Start استفاده کنید تا چرخه شستشو را در زمان دیگری که متناسب با برنامه شما باشد شروع کنید. همچنین می‌توانید از ویژگی Pre Soak برای خیس کردن لباس‌های خود قبل از شستن آن‌ها استفاده کنید تا لکه‌ها را به طور مؤثرتری از بین ببرید.

اگر ماشین لباسشویی شما دارای اتصال Wi-Fi است، می توانید نرم افزار آن را نیز با استفاده از برنامه SmartThings در تلفن یا تبلت خود به روز کنید. این به شما کمک می‌کند هر بار که از آن استفاده می‌کنید، نرم و کارآمد کار کند.

چگونه ماشین لباسشویی سامسونگ خود را عیب یابی کنم؟

می توانید از کدهای خطای نمایش داده شده روی ماشین لباسشویی برای تشخیص علت خرابی استفاده کنید. برخی از مسائل ممکن است مربوط به سیستم تخلیه، منبع آب، دمای آب یا اتصال برق باشد. مطلب مرتبط : آشنایی با کدهای خطا و رفع مشکل ماشین لباسشویی سامسونگ

برای عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ خود می توانید مراحل زیر را انجام دهید:

سیم برق و پریز را چک کنید. مطمئن شوید که سیم به طور ایمن وصل شده است و پریز به درستی کار می کند. می توانید با وصل کردن دستگاه دیگری پریز را تست کنید. اگر پریز معیوب است، ممکن است لازم باشد با یک برقکار تماس بگیرید.راهنمای کامل برای ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ

شیلنگ ها و دریچه های تامین آب را بررسی کنید. مطمئن شوید که شیلنگ ها پیچ خورده نباشند. شیرهای آب را باز کنید و نشتی را بررسی کنید. اگر فشار آب خیلی کم یا زیاد باشد، ممکن است بر عملکرد ماشین لباسشویی تأثیر بگذارد.

شلنگ تخلیه و فیلتر پمپ را بررسی کنید. مطمئن شوید که شیلنگ گرفتگی، خمیده یا آسیب دیده نیست. فیلتر پمپ را به طور مرتب تمیز کنید تا هرگونه پرز، سکه یا سایر زباله هایی که ممکن است جریان آب را مسدود کنند، پاک کنید.

در و قفل را چک کنید. مطمئن شوید که درب به درستی بسته شده است و هیچ چیزی مانع قفل شدن آن نیست. اگر در قفل نباشد، واشر روشن نمی شود و نمی چرخد.

اندازه بار و تعادل را بررسی کنید. مطمئن شوید که ماشین لباسشویی را بیش از حد یا کم بار نمی کنید. لباس ها را به طور مساوی در اطراف درام پخش کنید و از شستن وسایل حجیم به تنهایی خودداری کنید. اگر بار نامتعادل باشد، واشر ممکن است آب بیشتری اضافه کند یا سرعت چرخش را برای اصلاح آن تنظیم کند.

مواد شوینده و مواد افزودنی را بررسی کنید. مطمئن شوید که از شوینده با کارایی بالا (HE) استفاده می کنید و مقدار توصیه شده را رعایت می کنید. از مواد شوینده، سفید کننده یا نرم کننده پارچه زیاد استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث ایجاد کف زیاد، باقیمانده یا بو شوند.

اگر هیچ یک از این مراحل مشکل شما را حل نکرد، ممکن است لازم باشد برای راهنمایی بیشتر با مرکز تخصصی تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ (تعمیرکن) تماس بگیرید.امیدواریم این اطلاعات به شما در عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ کمک کند.

🔧 اگر نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در تهران دارید، بهترین گزینه برای شماست!

📞 با تماس با شماره‌های 44840143 – 77138268 – 22821561 ما، خدمات تخصصی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ را در محل خودتان فراهم می‌کنیم.

✅ تیم ما از تعمیرکاران ماهر و متخصص استفاده می‌کند تا مشکلات ماشین لباسشویی سامسونگ شما را به سرعت و با دقت برطرف کنند.

🚚 خدمات ما در تهران در دسترس است و ما به موقعیت شما می‌رسیم.

🛠️ برای تعمیر و نگهداری بهتر ماشین لباسشویی خود، با ما تماس بگیرید و از تجربه خدمات حرفه‌ای ما بهره‌مند شوید.

آخرین نوشته ها ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید