خطاهای رایج ماشین لباسشویی سامسونگ (جامع و نهایی)

اشتراک این پست :

خطای HE1

خطاهای رایج ماشین لباسشویی سامسونگ : این کد خطا نشان دهنده مشکل در المنت گرمایشی در ماشین لباسشویی است. این بدان معنی است که دستگاه نمی تواند در طول چرخه شستشو به دمای مورد نظر برسد.

خطای HE2

این کد خطا نشان دهنده مشکل در سنسور دما در ماشین لباسشویی است. این بدان معناست که دستگاه قادر به تشخیص دمای صحیح آب در طول چرخه شستشو نیست.

اگر یکی از این کدهای خطا را در ماشین لباسشویی سامسونگ خود مشاهده کردید، می توانید مراحل عیب یابی زیر را امتحان کنید:

منبع آب را بررسی کنید: مطمئن شوید که ماشین لباسشویی آب کافی دریافت می کند و دریچه های تامین آب کاملا باز هستند.

شلنگ تخلیه را بررسی کنید: مطمئن شوید که شلنگ تخلیه گرفتگی یا پیچ خوردگی نداشته باشد، زیرا ممکن است باعث ایجاد مشکل در دمای آب شود.

سنسور دما را بررسی کنید: اگر مشکوک هستید که خطای HE2 به دلیل معیوب بودن سنسور دما است، ممکن است نیاز به تعویض سنسور داشته باشید.

المنت گرمایشی را بررسی کنید: اگر مشکوک هستید که خطای HE1 به دلیل معیوب بودن المنت گرمایشی است، ممکن است لازم باشد المنت را تعویض کنید.

اگر این مراحل مشکل را حل نکرد، ممکن است لازم باشد برای تشخیص و تعمیر مشکل با یک تکنسین مجرب تماس بگیرید.مطلب مرتبط : علت کم شدن صدای هشدار ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی های سامسونگ ممکن است کد خطای 4C یا 4E را نمایش دهند و هر دوی آنها به مشکلات تامین آب اشاره دارند. معنی هر کد در اینجا آمده است:

ارور 4C ماشین لباسشویی سامسونگ

خطای 4C

این کد خطا نشان می دهد که ماشین لباسشویی آب کافی دریافت نمی کند. ممکن است به دلیل گرفتگی شیلنگ ورودی، فشار کم آب، یا معیوب بودن شیر تامین آب باشد.

خطای 4E

این کد خطا به این معنی است که ماشین لباسشویی جریان آب را تشخیص نمی دهد. ممکن است به دلیل گرفتگی یا پیچ خوردگی شیلنگ ورودی، فشار کم آب، یا معیوب بودن شیر تامین آب باشد.

در اینجا چند مرحله عیب یابی وجود دارد که می توانید برای رفع خطای 4C یا 4E امتحان کنید:

منبع آب را بررسی کنید: مطمئن شوید که دریچه های تامین آب کاملا باز هستند و فشار آب کافی است.

شیلنگ ورودی را بررسی کنید: مطمئن شوید که شلنگ ورودی پیچ خورده یا گرفتگی ندارد. اگر هست، آن را صاف کنید یا تمیز کنید.

شیر تامین آب را بررسی کنید: مطمئن شوید که شیر تامین آب به درستی کار می کند. می توانید این کار را با خاموش کردن و دوباره روشن کردن آن انجام دهید تا ببینید آیا آب از آن عبور می کند یا خیر.

سنسور سطح آب را بررسی کنید: اگر مشکل همچنان ادامه داشت، ممکن است ناشی از معیوب بودن سنسور سطح آب باشد. در این صورت ممکن است نیاز به تعویض سنسور داشته باشید.

اگر هیچ یک از این مراحل جواب نداد، توصیه می شود برای تشخیص و تعمیر مشکل با یک تکنسین مجرب تماس بگیرید.

ماشین لباسشویی های سامسونگ ممکن است کد خطای UE یا E4 را نمایش دهند و هر دوی آنها به بار نامتعادل در ماشین اشاره دارند. معنی هر کد در اینجا آمده است:

خطای UE

این کد خطا به این معنی است که ماشین لباسشویی بار نامتعادل را تشخیص داده است. ممکن است به دلیل شستن بیش از حد لباس ها در یک بار، توزیع ناهموار لباس ها، یا ماشین لباسشویی که تراز نیست، ایجاد شود.

خطای E4

این کد خطا به این معنی است که ماشین لباسشویی به دلیل بار نامتعادل نمی تواند بچرخد. ممکن است به دلیل شستن بیش از حد لباس ها در یک بار، توزیع ناهموار لباس ها، یا ماشین لباسشویی که تراز نیست، ایجاد شود.

در اینجا چند مرحله عیب یابی وجود دارد که می توانید برای رفع خطای UE یا E4 امتحان کنید:

بار را کاهش دهید: اگر حجم زیادی از لباس‌ها را می‌شویید، سعی کنید میزان لباس‌های شسته شده را در ماشین لباسشویی کاهش دهید.

بار را مجدداً متعادل کنید: در را باز کنید و لباس‌ها را به طور مساوی در درام توزیع کنید. مطمئن شوید که لباس‌های شسته شده همه در یک طرف طبل قرار نگرفته باشند.

سطح ماشین لباسشویی را بررسی کنید: مطمئن شوید که ماشین لباسشویی تراز است و به یک طرف متمایل نمی شود. در صورت لزوم پایه های تراز در پایین دستگاه را تنظیم کنید.

تعلیق درام را بررسی کنید: اگر مشکل همچنان ادامه داشت، ممکن است ناشی از معیوب بودن تعلیق درام باشد. در این مورد، ممکن است لازم باشد برای تشخیص و تعمیر مشکل با یک تکنسین مجرب تماس بگیرید.

اگر هیچ یک از این مراحل جواب نداد، توصیه می شود برای تشخیص و تعمیر مشکل با مجموعه تخصصی تعمیرکن در سراسر تهران تماس بگیرید.

ماشین لباسشویی های سامسونگ ممکن است کد خطای E2 را نمایش دهند که نشان دهنده مشکل در سنسور دمای آب است. این خطا ممکن است زمانی رخ دهد که ماشین لباسشویی نتواند دمای صحیح آب را تشخیص دهد. در اینجا چند مرحله عیب یابی وجود دارد که می توانید برای رفع خطای E2 انجام دهید:

منبع آب را بررسی کنید: مطمئن شوید که ماشین لباسشویی آب کافی دریافت می کند و دریچه های تامین آب کاملا باز هستند.

سنسور دما را بررسی کنید: اگر سنسور دما معیوب است، ممکن است دمای آب را درست تشخیص ندهد. ممکن است نیاز به تعویض سنسور داشته باشید.

سیم‌کشی را بررسی کنید: مطمئن شوید سیم‌کشی که سنسور دما را به برد کنترل ماشین لباس‌شویی وصل می‌کند آسیب‌دیده یا شل نشده باشد.

برد کنترل را بررسی کنید: اگر مشکل همچنان ادامه داشت، ممکن است ناشی از خرابی برد کنترل باشد. در این مورد، ممکن است لازم باشد برای تشخیص و تعمیر مشکل با یک تکنسین مجرب تماس بگیرید.

توجه به این نکته ضروری است که کار با قطعات الکتریکی می تواند خطرناک باشد. اگر با عیب یابی یا تعمیر قطعات الکتریکی راحت نیستید، توصیه می شود برای تشخیص و تعمیر مشکل با یک تکنسین مجرب تماس بگیرید.

کد خطای 5E یا SE

ماشین لباسشویی های سامسونگ ممکن است کد خطای 5E یا SE را نمایش دهند و هر دوی آنها به مشکلات زهکشی اشاره دارند. معنی هر کد در اینجا آمده است:

ارور 5E ماشین لباسشویی سامسونگ

خطای 5E: این کد خطا نشان می دهد که ماشین لباسشویی به درستی تخلیه نمی کند. ممکن است به دلیل گرفتگی فیلتر پمپ تخلیه، پیچ خوردگی یا گرفتگی شلنگ تخلیه، یا پمپ تخلیه معیوب باشد.

خطای SE: این کد خطا به این معنی است که ماشین لباسشویی مشکلی در سنسور سطح آب تشخیص داده است. ممکن است به دلیل گرفتگی یا آسیب دیدگی سنسور سطح آب، خرابی برد کنترل، یا معیوب بودن شیر تامین آب باشد.

در اینجا چند مرحله عیب یابی وجود دارد که می توانید برای رفع خطای 5E یا SE امتحان کنید:

فیلتر پمپ تخلیه را بررسی کنید: فیلتر پمپ تخلیه ممکن است با پرز، سکه یا سایر زباله ها مسدود شود و باعث شود ماشین لباسشویی به درستی تخلیه نشود. فیلتر را بردارید و آن را کاملا تمیز کنید.

شلنگ تخلیه را بررسی کنید: مطمئن شوید که شلنگ تخلیه پیچ خورده یا گرفتگی ندارد. اگر هست، آن را صاف کنید یا تمیز کنید.

پمپ تخلیه را بررسی کنید: اگر مشکل همچنان ادامه داشت، ممکن است ناشی از پمپ تخلیه معیوب باشد. در این صورت ممکن است نیاز به تعویض پمپ داشته باشید.

سنسور سطح آب را بررسی کنید: اگر خطای SE را می‌بینید، ممکن است مشکل از سنسور سطح آب باشد. اطمینان حاصل کنید که سنسور مسدود یا آسیب دیده نیست. اگر چنین است، ممکن است لازم باشد سنسور را تعویض کنید.

برد کنترل را بررسی کنید: اگر مشکل همچنان ادامه داشت، ممکن است ناشی از خرابی برد کنترل باشد. در این مورد، ممکن است لازم باشد برای تشخیص و تعمیر مشکل با یک تکنسین مجرب تماس بگیرید.

اگر هیچ یک از این مراحل جواب نداد، توصیه می شود برای تشخیص و تعمیر مشکل با مجموعه تخصصی تعمیرکن در سراسر تهران تماس بگیرید.

کد خطای DE

در ماشین لباسشویی های سامسونگ نشان دهنده “خطای درب” است. این خطا ممکن است زمانی رخ دهد که ماشین لباسشویی نتواند به درستی درب را قفل یا باز کند. در اینجا چند مرحله عیب یابی وجود دارد که می توانید برای رفع خطای DE انجام دهید:

درب را بررسی کنید: مطمئن شوید که درب ماشین لباسشویی به درستی بسته شده است و هیچ چیز مانع آن نمی شود. اگر چیزی مانع درب شد، آن را بردارید و دوباره امتحان کنید.

قفل درب را بررسی کنید: اگر قفل درب معیوب است، ممکن است قفل یا قفل به درستی باز نشود. در این صورت ممکن است نیاز به تعویض قفل درب داشته باشید.

سیم کشی را بررسی کنید: مطمئن شوید که سیم کشی اتصال قفل درب به برد کنترل ماشین لباسشویی آسیب نبیند یا شل نباشد.

برد کنترل را بررسی کنید: اگر مشکل همچنان ادامه داشت، ممکن است ناشی از خرابی برد کنترل باشد. در این مورد، ممکن است لازم باشد برای تشخیص و تعمیر مشکل با یک تکنسین مجرب تماس بگیرید.

توجه به این نکته ضروری است که کار با قطعات الکتریکی می تواند خطرناک باشد. اگر با عیب یابی یا تعمیر قطعات الکتریکی راحت نیستید، توصیه می شود برای تشخیص و تعمیر مشکل با ما تماس بگیرید.

کدهای خطای 8E و 3E

در ماشین لباسشویی سامسونگ نشان دهنده مشکل در موتور یا برد کنترل موتور است.

در اینجا چند مرحله عیب یابی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

ماشین لباسشویی را حداقل به مدت 10 دقیقه از پریز برق جدا کنید، سپس آن را دوباره وصل کرده و چرخه را دوباره راه اندازی کنید. این می تواند برد کنترل را بازنشانی کند و ممکن است کد خطا را پاک کند.

هر گونه علائم قابل مشاهده آسیب به موتور یا سیم کشی را بررسی کنید. در صورت مشاهده هرگونه آسیب، موتور یا سیم کشی ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد.

کانکتور موتور و کانکتور برد کنترل را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به طور ایمن وصل شده اند. اتصالات شل می تواند باعث ایجاد خطاهای ارتباطی بین موتور و برد کنترل شود.

اگر مشکل همچنان ادامه داشت، ممکن است لازم باشد با ما تماس بگیرید تا مشکل را تشخیص بدهیم و تعمیر کنیم.

توجه: همیشه هنگام کار با وسایل برقی از رویه های ایمنی مناسب پیروی کنید و قبل از اقدام به تعمیر یا عیب یابی، منبع تغذیه را قطع کنید.

کد خطای UC

در ماشین لباسشویی سامسونگ معمولاً بار نامتعادل را نشان می دهد. این بدان معناست که دستگاه قادر به توزیع یکنواخت لباس‌ها در چرخه چرخش نیست و در نتیجه عدم تعادل در درام را تشخیص داده است.

ارور UC ماشین لباسشویی سامسونگ

برای حل این مشکل، مراحل زیر را امتحان کنید:

ماشین را متوقف کنید و لباس‌ها را به طور مساوی در درام توزیع کنید.
تراز بودن دستگاه را بررسی کنید و در صورت لزوم پاها را تنظیم کنید.
اطمینان حاصل کنید که دستگاه بیش از حد یا کم بار نیست و از چرخه صحیح برای اندازه بار استفاده می کنید.

اگر خطا ادامه داشت، ممکن است لازم باشد دستگاه را در یک چرخه تشخیصی راه اندازی کنید یا با یک متخصص برای تعمیر تماس بگیرید.

اگر همچنان با ماشین لباسشویی سامسونگ خود مشکل دارید، به دفترچه راهنمای کاربر مراجعه کنید یا برای راهنمایی بیشتر با خدمات مجموعه تخصصی تعمیرکن تماس بگیرید.

کد خطای AE

در ماشین لباسشویی سامسونگ معمولاً خطای ارتباطی بین کنترل پنل و موتور را نشان می دهد. این می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد، از جمله سنسور معیوب، اتصال شل، یا خرابی برد کنترل.

برای حل این مشکل، مراحل زیر را امتحان کنید:

دستگاه را از برق بکشید و چند دقیقه صبر کنید تا دوباره آن را وصل کنید. این کار ممکن است دستگاه را بازنشانی کند و کد خطا را پاک کند.
تراز بودن دستگاه را بررسی کنید و در صورت لزوم پاها را تنظیم کنید.
اتصالات شل یا سیم کشی آسیب دیده بین پانل کنترل و موتور را بررسی کنید.
اگر تجربه تعمیرات برقی دارید، می توانید خودتان سنسور یا برد کنترل را تعویض کنید. در غیر این صورت برای تعمیر با یک متخصص تماس بگیرید.
اگر هیچ یک از این مراحل جواب نداد، توصیه می شود برای تشخیص و تعمیر مشکل با مجموعه تخصصی تعمیرکن در سراسر تهران تماس بگیرید.

کد خطا یا ارور CE

کد خطا CE در لباسشویی‌های سامسونگ معمولا به مشکلات در موتور اشاره دارد. این مشکل می‌تواند به دلیل مسائلی مانند اتصالات دارای مشکل، موتور داغ شده، یا موتور یا سیم‌های قطع شده باشد.

برای رفع این مشکل، می‌توانید این مراحل را امتحان کنید:

لباسشویی را قطع کرده و چند دقیقه صبر کنید و سپس دوباره آن را وصل کنید. این اقدام ممکن است مشکل را برطرف کند.
بررسی کنید که ماشین به طور صاف و مستحکم قرار گرفته باشد.
بررسی کنید که اتصالات بین موتور و کنترل پنل محکم و سالم باشند.
اگر تخصص و تجربه لازم را دارید، می‌توانید سنسور یا برد کنترل را خود تعویض کنید. در غیر این صورت، بهتر است تعمیرکاری مجرب را برای رفع این خطا به کار گیرید.

اگر هیچ یک از این مراحل جواب نداد، توصیه می شود برای تشخیص و تعمیر مشکل با مجموعه تخصصی تعمیرکن در سراسر تهران تماس بگیرید.

کد خطای LE

در ماشین لباسشویی سامسونگ معمولاً نشان دهنده مشکل در موتور است. در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید برای عیب یابی این مشکل انجام دهید:

دستگاه را از منبع برق جدا کنید و چند دقیقه صبر کنید تا دوباره آن را به برق وصل کنید. این کار ممکن است برد کنترل را بازنشانی کند و کد خطا را پاک کند.

درام را بررسی کنید تا مطمئن شوید که بیش از حد بارگذاری یا نامتعادل نیست. اگر بار بیش از حد سنگین یا نامتعادل باشد، ممکن است دستگاه برای چرخاندن درام مشکل داشته باشد و باعث گرم شدن بیش از حد موتور و ایجاد کد خطای LE شود.

موتور و سیم کشی را برای هر گونه علائم قابل مشاهده آسیب یا سایش بررسی کنید. اگر متوجه سیم‌های شکسته، شل شدن اتصالات یا قطعات سوخته شدید، ممکن است موتور نیاز به تعویض داشته باشد.

اگر به نظر می رسد که موتور به درستی کار می کند، ممکن است مشکل از سنسور سالن باشد که موقعیت موتور را تشخیص می دهد. این سنسور گاهی اوقات ممکن است از کار بیفتد و باعث نمایان شدن کد خطای LE شود. در این حالت سنسور سالن نیاز به تعویض دارد.

اگر هیچ یک از این مراحل جواب نداد، توصیه می شود برای تشخیص و تعمیر مشکل با مجموعه تخصصی تعمیرکن در سراسر تهران تماس بگیرید.

کدهای خطای IE و 1E

در ماشین لباسشویی سامسونگ نشان دهنده مشکل در تامین آب است. در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید برای عیب یابی این مشکل انجام دهید:

منبع آب دستگاه را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که شیر تامین آب روشن است و شیلنگ ها پیچ خورده یا گرفتگی ندارند.

فیلترهای روی شیر ورودی را از نظر انسداد بررسی کنید. در صورت گرفتگی فیلترها، آنها را با برس تمیز کنید یا در صورت آسیب دیدگی آنها را تعویض کنید.

اطمینان حاصل کنید که فشار آب کافی است. اگر فشار آب خیلی کم باشد، ممکن است دستگاه نتواند آب کافی برای شروع چرخه را پر کند.

اگر مشکل برطرف نشد، ممکن است خود شیر ورودی معیوب باشد و باید تعویض شود. این امر به ویژه در صورتی محتمل است که وقتی دستگاه سعی می کند آب را پر کند اما آب از آن عبور نمی کند، صدای زمزمه می شنوید.

اگر هیچ یک از این مراحل جواب نداد، توصیه می شود برای تشخیص و تعمیر مشکل با مجموعه تخصصی تعمیرکن در سراسر تهران تماس بگیرید.

خطای SUD

در ماشین لباسشویی سامسونگ معمولاً نشان می دهد که کف یا مواد شوینده زیادی در ماشین لباسشویی وجود دارد. در صورت استفاده بیش از حد از مواد شوینده یا استفاده از نوع نامناسب مواد شوینده، ممکن است این اتفاق بیفتد.

برای عیب یابی و رفع خطای SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ چند قدم در اینجا آمده است:

چرخه شستشو را متوقف کنید: اگر ماشین لباسشویی شما در وسط چرخه شستشو قرار دارد و خطای SUD را نشان می دهد، چرخه را متوقف کنید و منتظر بمانید تا ماشین آب را تخلیه کند.

مواد شوینده را کاهش دهید: اگر بیش از حد از مواد شوینده استفاده می کنید، مقدار شوینده ای را که در چرخه های شستشوی بعدی استفاده می کنید کاهش دهید. دستورالعمل های مواد شوینده را دنبال کنید و از مقدار مناسب برای بار خود استفاده کنید.

مواد شوینده را بررسی کنید: اگر از نوع نامناسبی از مواد شوینده استفاده می کنید، به مواد شوینده ای بروید که مناسب ماشین لباسشویی شما باشد. برخی از ماشین های لباسشویی سامسونگ به مواد شوینده با کارایی بالا (HE) نیاز دارند که کف کمتری تولید می کند.

چرخه تمیز را اجرا کنید: برای پاک کردن کف اضافی از ماشین لباسشویی خود، یک چرخه تمیز را اجرا کنید. با این کار، مواد شوینده اضافی یا زباله هایی که ممکن است باعث خطای SUD شوند، خارج می شود. می توانید یک چرخه تمیز را با استفاده از یک پاک کننده تخصصی یا با اجرای یک چرخه خالی با آب داغ و سرکه اجرا کنید.

فیلتر پمپ تخلیه را بررسی کنید: گاهی اوقات، زباله ها می توانند در فیلتر پمپ تخلیه گیر کرده و باعث خطای SUD شوند. فیلتر پمپ تخلیه را بررسی کنید و هرگونه زباله ای که ممکن است باعث انسداد شود را بردارید.

اگر این مراحل را امتحان کرده اید و خطای SUD همچنان ادامه دارد، ممکن است لازم باشد برای تعمیر یا عیب یابی بیشتر با یک متخصص تماس بگیرید.

کدهای خطای OE و E3

در ماشین لباسشویی سامسونگ نشان دهنده مشکل تخلیه یا تامین آب است. در اینجا آنچه می توانید برای عیب یابی این مشکل انجام دهید آورده شده است:

شیلنگ تخلیه را بررسی کنید: مطمئن شوید که شلنگ تخلیه پیچ خورده، پیچ خورده یا گرفتگی ندارد. اگر شیلنگ پیچ خورده یا پیچ خورده است آن را صاف کنید و گرفتگی آن را بردارید.

فیلتر پمپ تخلیه را بررسی کنید: فیلتر پمپ تخلیه ممکن است با پرز، زباله یا اجسام خارجی مسدود شده باشد. برای دستورالعمل نحوه دسترسی و تمیز کردن فیلتر به دفترچه راهنمای کاربر خود مراجعه کنید.

منبع آب را بررسی کنید: اگر منبع آب به ماشین لباسشویی کافی نباشد، ممکن است کدهای خطای OE و E3 را ایجاد کند. اطمینان حاصل کنید که شیرهای تامین آب کاملا باز هستند و فشار آب کافی است.

موتور پمپ تخلیه را بررسی کنید: موتور پمپ تخلیه ممکن است معیوب باشد و نیاز به تعویض داشته باشد. برای عیب یابی و تعویض موتور در صورت لزوم با یک تعمیرکار حرفه ای در تعمیرکن تماس بگیرید.

ارور BE2

این ارور زمانی نشان داده می شود که یکی از دکمه ها گیر کرده باشد ، اگر چنین چیزی است دست نزنید و از یکی از تکنسین های ما کمک بگیرید.

علائم 3H، 2H و 4H

در ماشین لباسشویی سامسونگ معمولاً زمان شروع تاخیر برای چرخه شستشو را نشان می دهد.

  • “3H” به این معنی است که چرخه شستشو در سه ساعت شروع می شود.
  • “2H” به این معنی است که چرخه شستشو دو ساعت دیگر شروع می شود.
  • “4H” به این معنی است که چرخه شستشو در چهار ساعت شروع می شود.

این گزینه‌ها به شما امکان می‌دهند زمان شروع تاخیری را برای چرخه شستشو تنظیم کنید تا در زمان مناسب‌تری مانند زمانی که خارج از خانه هستید یا در ساعات غیر اوج مصرف برق شروع شود. برای استفاده از این قابلیت کافی است با استفاده از دکمه یا تنظیمات مربوطه در کنترل پنل ماشین لباسشویی زمان شروع تاخیر مورد نظر را انتخاب کنید.

آخرین مطالب آموزشی

تماس بگیرید