تعمیر لباسشویی هیتاچی در تهران ☎️ 44840143 ☎️

تعمیر لباسشویی هیتاچی در تهران

اشتراک این پست :

تعمیر لباسشویی هیتاچی در تهران را با تیم تخصصی تعمیرکن تجربه کنید ، شما می توانید با شماره تلفن های ما در غرب تهران : 44840143 – شرق تهران : 77138268 و شمال تهران : 22821561 به عنوان نمایندگی ماشین لباسشویی هیتاچی در تهران تماس بگیرید. تیم ما تنها تیم تخصصی است که فقط بر روی ماشین لباسشویی فعالیت می کند و تمام تعمیرکاران ما در تهران فعالیت تخصصی آنها تعمیر ماشین لباسشویی می باشد .

مشکلات رایج در ماشین لباسشویی هیتاچی چیست؟

برخی از مشکلات رایج در ماشین لباسشویی هیتاچی عبارتند از:

●نشت آب روی زمین: این مشکل ممکن است به دلیل شکستگی یا قطع شدن شلنگ، فرسودگی واشر شلنگ، گرفتگی شلنگ زهکشی، یا شل شدن اتصال یک بار لمسی که شیر را به شیلنگ تامین آب متصل می کند، باشد.

●جریان آهسته آب: این ممکن است به دلیل مسدود شدن دریچه ورودی آب یا فشار کم آب از شیر آب باشد.

●عدم تولید کف یا کف زیاد در طول فرآیند شستشو یا آبکشی: این ممکن است به دلیل نوع و مقدار مواد شوینده استفاده شده، سختی آب یا دمای آب باشد.

●سرعت چرخش درام در طول چرخه چرخش تغییر می کند یا متوقف می شود: این ممکن است به دلیل بار نامتعادل، معیوب بودن موتور، تسمه، یاتاقان ها یا کلاچ، یا یک ویژگی ایمنی باشد که از آسیب به دستگاه جلوگیری می کند.

●قفل در گیر کرده یا باز نمی شود: این ممکن است به دلیل قطع برق، معیوب بودن درب یا سوئیچ در یا یک ویژگی ایمنی باشد که از باز شدن در هنگام کار دستگاه جلوگیری می کند.مطلب مرتبط :راهنمای تخصصی تعمیر درب ماشین لباسشویی

●لکه های سفید روی لباس ها بعد از شستشو: این ممکن است به دلیل لکه های مواد شوینده یا الیاف لباس باشد. برای جلوگیری از این امر، مقدار مواد شوینده را کاهش دهید، سطح آب بیشتری را تنظیم کنید، حجم کمتری را بشویید، یا قبل از شستشو، اقلام بافته شده یا بافتنی را به بیرون برگردانید.

●بوی بد یا لکه های سیاه در ماشین لباسشویی: این ممکن است به دلیل رشد باکتری یا کپک در وان لباسشویی باشد. برای جلوگیری از این امر، برنامه تمیز کردن وان را به طور منظم با ماده پاک کننده وان شستشو اجرا کنید و از مواد شوینده یا سفید کننده برای شستشوی لباس ها استفاده نکنید.

●چروک شدن لباس‌ها پس از خشک کردن: ممکن است به دلیل فشار زیاد دستگاه، گره خوردن بد لباس‌ها با یکدیگر یا مخلوط کردن لباس‌های نازک و ضخیم باشد. برای جلوگیری از این امر، لباس‌ها را به‌صورت دستی باز کنید و چروک‌ها را بعد از چرخش، قبل از اجرای عملیات خشک‌کردن صاف کنید و لباس‌های نازک و ضخیم را برای خشک‌کردن بهتر جدا کنید.مطلب مرتبط : در روز چند بار میتوان از ماشین لباسشویی استفاده کرد؟

ارور ماشین لباسشویی هیتاچی f25

کد خطای F25 در ماشین لباسشویی هیتاچی نشان دهنده مشکل در سرعت سنج موتور است که دستگاهی است که سرعت چرخش موتور را اندازه گیری می کند. این خطا به این معنی است که برد کنترل اصلی نمی تواند سرعت چرخش موتور را تشخیص دهد و بنابراین برای جلوگیری از آسیب، دستگاه را خاموش می کند. برخی از دلایل احتمالی این خطا عبارتند از:

 • یک موتور معیوب یا فرسوده
 • برد کنترل موتور معیوب یا شل شده است
 • برد کنترل اصلی آسیب دیده یا قطع شده است
 • مشکل سیم کشی بین موتور، برد کنترل موتور و برد کنترل اصلی
 • برای عیب یابی و رفع این خطا، می توانید مراحل زیر را امتحان کنید:
 • ماشین لباسشویی را از برق جدا کرده و چند دقیقه صبر کنید.
 • اتصالات سیم کشی بین موتور، برد کنترل موتور و برد کنترل اصلی را بررسی کنید. مطمئن شوید که آنها ایمن هستند و آسیبی نمی بینند.
  موتور را برای هر گونه علائم سایش یا آسیب بررسی کنید. در صورت لزوم آن را تعویض کنید.
 • برد کنترل موتور و برد کنترل اصلی را برای هر گونه علائم آسیب یا سوختگی بررسی کنید. در صورت لزوم آنها را تعویض کنید.
 • ماشین لباسشویی را دوباره به برق وصل کنید و یک چرخه تست را اجرا کنید. اگر خطا ادامه داشت، ممکن است لازم باشد برای کمک بیشتر با یک تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

کدهای ارور ماشی لباسشویی هیتاچی

مهم ترین خطاها و راه حل های آن در ماشین لباسشویی هیتاچی

ماشین‌های لباسشویی هیتاچی به کیفیت و عملکرد بالا معروف هستند، اما گاهی اوقات ممکن است با خطاهایی مواجه شوند که عملکرد عادی آنها را تحت تاثیر قرار دهد. در اینجا برخی از مهم ترین خطاها و راه حل های آنها در ماشین لباسشویی هیتاچی آورده شده است:

 • C01: آب تامین نمی شود. شیر آب، فیلتر ورودی آب، خط آب و شیلنگ آب را بررسی کنید.مطلب مرتبط :تعویض فیلتر ماشین لباسشویی یکی از مشکلات رایج شما
 • C02: آب تخلیه نمی شود. شلنگ تخلیه، پمپ تخلیه و خروجی تخلیه را بررسی کنید.
 • C03: در باز است. مطمئن شوید که درب به درستی وارد شده و درب محکم بسته شده باشد.
 • C04: چرخه چرخش کار نمی کند. چند لباس به درام اضافه کنید یا بار را به طور مساوی توزیع کنید. چرخاندن تنها یک مورد ممکن است منجر به عدم تعادل شود.
 • C08: قفل درب کار نمی کند. درب را چک کنید و محکم ببندید.
 • C09: باز کردن قفل درب کار نمی کند. برق را خاموش کنید و در را فشار دهید تا محکم بسته شود. آن موقعیت را نگه دارید و برق را روشن کنید و صبر کنید تا قفل در باز شود.
 • C14: خرابی سنسور لرزش. وسایل را از ماشین لباسشویی دور کنید.
 • C18: چرخه چرخش کار نمی کند. همانند خطای C02.
 • C19: بیش از حد بارگذاری شده است. بر این اساس مقدار لباسشویی را کاهش دهید.
 • C30: آب هنگام شستشو از شلنگ تخلیه خارج می شود. بررسی کنید که شلنگ تخلیه به درستی نصب شده است یا در خروجی تخلیه انسداد وجود دارد.
 • Ch: سرعت چرخش به مقدار مشخص شده نمی رسد. بررسی کنید که آیا پودر شوینده بیش از حد وجود دارد، آیا شلنگ تخلیه مسدود شده است، یا اینکه شلنگ تخلیه به درستی نصب شده است.
 • F9: سرریز. کنتاکت مربوطه روی سوئیچ فشار بسته می شود و حداقل برای 60 ثانیه باز نمی شود. بررسی کنید که آیا نشتی در شیر ورودی آب وجود دارد یا سوئیچ فشار معیوب است.
 • F25: مشکل سرعت سنج. برد کنترل اصلی نمی تواند سرعت چرخش موتور را تشخیص دهد. اتصالات سیم کشی بین موتور، برد کنترل موتور و برد کنترل اصلی را بررسی کنید. موتور، برد کنترل موتور و برد کنترل اصلی را برای هر گونه علائم آسیب یا سوختگی بررسی کنید. در صورت لزوم آنها را تعویض کنید.

بهترین مواد شوینده برای ماشین لباسشویی هیتاچی چیست؟

هیچ پاسخ قطعی برای اینکه بهترین شوینده برای ماشین لباسشویی هیتاچی چیست وجود ندارد، زیرا شوینده های مختلف بسته به نوع پارچه، لکه، سختی آب و مدل ماشین لباسشویی ممکن است مزایا و معایبی داشته باشند. با این حال، بر اساس برخی از نتایج جستجوی وب، در اینجا چند نکته و توصیه کلی وجود دارد که ممکن است به شما در انتخاب یک شوینده مناسب برای ماشین لباسشویی هیتاچی کمک کند:

●از مواد شوینده با راندمان بالا (HE) استفاده کنید که مخصوص ماشین‌های لباسشویی درب از جلو یا درب از بالا است. شوینده‌های HE کف کمتری تولید می‌کنند و راحت‌تر آبکشی می‌شوند که می‌تواند از گرفتگی، باقی‌مانده و بو در ماشین لباسشویی شما جلوگیری کند.

●اگر آب سختی دارید که حاوی سطوح بالایی از مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم است، ممکن است نیاز به استفاده از مواد شوینده بیشتر یا شوینده ای داشته باشید که برای نرم کردن آب و جلوگیری از رسوب مواد معدنی طراحی شده است.

 

 

اشتراک در خبرنامه

آخرین مقالات را در ایمیل خود داشته باشید!

آخرین مطالب آموزشی

تماس بگیرید