تعمیر ماشین لباسشویی تهران

عیب یابی ماشین لباسشویی ایندزیت

عیب یابی ماشین لباسشویی ایندزیت

اشتراک این پست :

عیب یابی ماشین لباسشویی ایندزیت : اگر صاحب ماشین لباسشویی ایندزیت هستید، می دانید که این ماشین ها چقدر راحت و قابل اعتماد هستند. با این حال، مانند هر وسیله دیگری، ماشین لباسشویی ایندزیت نیز می تواند با مشکلات زیادی روبرو شود. از نشتی و صداهای بلند گرفته تا خرابی در کنترل پنل! اما نگران نباشید تعمیرکن در کنار شما هست .

با وجود این چالش‌ها، ماشین‌های لباسشویی ایندزیت در چند دهه گذشته جزو محبوب‌ترین برندهای لباسشویی باقی مانده‌اند و مورد علاقه بسیاری از خانواده‌ها در سراسر جهان هستند .

در این مقاله، راه‌حل‌هایی برای کمک به عملکرد صحیح دستگاه خود پیدا خواهید کرد .

مشکلات رایج ماشین لباسشویی ایندزیت

مشکلات رایجی که در ماشین لباسشویی های ایندزیت گزارش شده است عبارتند از: ماشین لباسشویی ایندزیت نمی چرخد، ماشین لباسشویی ایندزیت پر سر و صدا است، مشکلات نشتی ماشین لباسشویی ایندزیت، چرخش درام، ماشین لباسشویی ایندزیت در حال حرکت است، درب ماشین لباسشویی ایندزیت گیر کرده، ماشین لباسشویی ایندزیت بوی می دهد، ایندزیت ماشین لباسشویی با آب پر نمی شود، ماشین لباسشویی Indesit در طول یک چرخه متوقف می شود و مواد شوینده یا نرم کننده در سینی باقی می ماند.

همه اینها نشانه های رایجی هستند که نشان می دهد مشکلی در دستگاه شما وجود دارد. ممکن است خطای خود دستگاه یا به دلیل خطای کاربر باشد .

واشر ایندزیت نمی چرخد

وقتی ماشین لباسشویی ایندزیت نمی چرخد، می تواند به دلایل مختلفی باشد. می تواند شامل مشکلات سنسور تعادل و نقص موتور باشد. چیزی به سادگی یک بار زیاد، واشر را مجبور می‌کند از هماهنگی خارج شود .

علت هر چه که باشد، ضروری است قبل از انجام هر گونه تعمیر، مدتی برای شناسایی و رفع مشکل صرف شود .

اول، مهم است که هر گونه انسداد یا مشکل احتمالی در دستگاه را بررسی کنید. مدل های ایندزیت دارای فیلتر یکپارچه بر روی پنل درب پشتی خود هستند. قبل از اینکه به داخل درام برود، پرز و سایر زباله ها را از لباسشویی می گیرد. اگر این فیلتر مسدود شود، می تواند باعث مشکلات چرخش شود. بنابراین، این را به طور منظم تمیز کنید و مطمئن شوید که پرز یا کثیفی ایجاد نمی‌کند.

ماشین لباسشویی ایندزیت نمیچرخد

مشکلات موتور همچنین می تواند منجر به مشکلات چرخش در واشر Indesit شما شود. اگر هنگام تلاش برای چرخش، صدای تق تق را بشنوید، ممکن است مشکلی وجود داشته باشد. یاتاقان های فرسوده یا خرابی در مدل های با ظرفیت بالاتر نیاز به تعمیر حرفه ای دارند .

گاهی اوقات وجود لباس های زیاد در ماشین شما نیز می تواند مشکلاتی ایجاد کند. اندازه بار لباسشویی را با آنچه برای مدل شما توصیه می شود بررسی کنید. در صورت لزوم بار را تنظیم کنید.

ماشین لباسشویی ایندزیت پر سر و صدا است!

رایج ترین منبع صدا در واشر ایندزیت یاتاقان های خراب هستند. می تواند صدای ساییدن بلندی ایجاد کند. مشکل شدیدتر می تواند چیزی باشد که در درام گیر کرده است. بنابراین، دستگاه را خاموش کنید و لباس ها و سایر موارد (دکمه یا سکه ) را بررسی کنید.

یکی دیگر از دلایل بالقوه مسدود شدن فیلتر یا معیوب بودن پمپ تخلیه است. هر دو در صورت عدم سرویس دهی مناسب می توانند صداهای عجیبی تولید کنند. برای اطمینان از عملکرد مطلوب، فیلترها و پمپ ها را همانطور که اغلب توسط سازنده توصیه می شود بررسی کنید .

یک فرآیند نصب نادرست که منجر به موقعیت ناهموار دستگاه می شود نیز می تواند باعث ایجاد نویز شود .

مشکلات نشتی واشر ایندزیت

اگر متوجه شدید که ماشین لباسشویی ایندزیت شما نشتی دارد، دلایل زیادی ممکن است وجود داشته باشد :

شایع ترین علت نشت آب، شلنگ آبرسانی خراب است. مطمئن شوید که شیلنگ ها به شیر ورودی متصل هستند و بررسی کنید که آیا در وضعیت خوبی هستند یا خیر. اگر هر شیلنگ ترک خورده است، بهتر است آنها را تعویض کنید .

یکی دیگر از احتمالاتی که می تواند منجر به نشتی واشر شود، خرابی مهر و موم درام یا واشر است. با گذشت زمان، این مهر و موم ها ممکن است ترک بخورند یا فرسوده شوند و باعث نشت آب به اجزای داخلی دستگاه شما شوند .

در این صورت باید با یک متخصص تماس بگیرید. تعویض سیل درام به ابزار و تجربه تخصصی نیاز دارد .

نشتی آب ماشین لباسشویی ایندزیت

خرابی پمپ آب یا معیوب بودن سنسور سطح آب می تواند باعث نشتی واشر شود. این قسمت ها میزان آبی که از شیر شما وارد می شود را تنظیم می کنند. اگر قطعات کار نکنند، ماشین در طول چرخه‌ها سرریز آب را تجربه می‌کند .

یک واحد بدون تراز ممکن است از یک طرف آویزان شود. این اجازه می دهد تا آب شستشو و کف ریخته شود و در طول زمان منجر به نشتی احتمالی شود. می توانید پایه های دستگاه خود را با دستگاه تراز تنظیم کنید .

گیره های شل نیز می توانند مستعد نشتی باشند. آب شستشو ممکن است از میان شکاف‌های کوچکی که در طول زمان در چنین نقاط گیره‌ای شل ایجاد می‌شود، نفوذ کند. بستن هر شیلنگ به طور ایمن به محافظت در برابر مشکلات نشتی در طول زمان کمک می کند .

طبل نمی چرخد

اگر درام از چرخاندن امتناع کند، نشان دهنده برخی مشکلات از جمله معیوب بودن موتور، فرسودگی برس ها یا مشکل در تسمه ای است که موتور و درام را به هم وصل می کند. مهم است که این موضوع را نادیده نگیرید، زیرا می تواند منجر به آسیب سخت افزاری بیشتر شود .

ابتدا بررسی کنید که آیا برق کافی به دستگاه شما می رسد یا خیر. مطمئن شوید که همه کابل ها وصل هستند. همچنین بررسی کنید که آیا فیوزهای مرتبط منفجر شده اند یا خیر. اگر همه چیز مرتب به نظر می رسد، باید پنل پشتی ماشین لباسشویی خود را باز کنید .

ممکن است بتوانید علائم آسیب را روی قطعات مهمی مانند تسمه محرک یا خود موتور تشخیص دهید. این بدان معناست که یک قطعه جایگزین باید سفارش داده و نصب شود .

واشر ایندزیت در حال حرکت است

اگر واشر Indesit شما در طول چرخه خود حرکت می کند، ممکن است به دلیل خرابی کمک فنرها باشد. ارتعاشات ناشی از چرخش درام را شامل نمی شود. دستگاه در حین استفاده می لرزد و حرکت می کند .

کمک فنرها برای ثابت نگه داشتن واشر Indesit شما در طول چرخه آن ضروری هستند. بنابراین، در صورت مشاهده هر گونه نشانه ای از حرکت واشر خود، باید فورا ضربه گیرها را تعویض کنید .

قبل از تعویض ضربه گیر های فرسوده، مطمئن شوید که کف زیر ماشین لباسشویی تراز است. اگر کف زمین تراز نباشد، ممکن است باعث ایجاد ارتعاشات غیر ضروری شود .

فراموش نکنید که بررسی کنید که همه پیچ ها به خوبی در دو طرف ماشین لباسشویی بسته شده باشند. اطمینان حاصل کنید که هیچ پیچ و مهره ای در طول زمان به دلیل لرزش شل نشده است .

درب ماشین لباسشویی ایندزیت گیر کرده است

اگر با مشکلات ماشین لباسشویی ایندزیت، مانند گیرکردن درب مواجه هستید، شایع ترین علت می تواند باز نشدن قفل درب باشد. زمانی اتفاق می افتد که مکانیسم قفل خراب می شود و از آزاد شدن آن جلوگیری می کند. خوشبختانه چند راه ساده برای حل این مشکل وجود دارد .

مطمئن شوید که برق ماشین لباسشویی خود را قطع کرده اید. برای تعمیر ایمن آن را از آب باقیمانده خالی کنید. وجود موانع ظاهری در مکانیسم قفل، مانند سکه یا پارچه را بررسی کنید. اگر این کمکی نکرد، ممکن است لازم باشد پانل دسترسی را بردارید و داخل آن را برای مسائل پیچیده‌تر بررسی کنید، مانند :

  • کثیفی یا آشغال هایی که در چرخ دنده ها گیر کرده اند
  • سیم کشی یا سایر قطعات باعث می شود آنها به درستی کار نکنند .
  • در صورت لزوم، با یک مهندس مشورت کنید و از آنها بخواهید قطعات شکسته را تعویض کنند .

مشکل درب ماشین لباسشویی ایندزیت

واشر ایندزیت بو می دهد

آیا هنگام استفاده از واشر Indesit خود بوی نامطبوعی را تجربه می کنید؟ این می تواند به دلیل تجمع باکتری ها و مسائل بهداشتی باشد. این ناشی از تمیز نکردن و خشک نکردن کامل دستگاه پس از استفاده است .

ماشین های لباسشویی ممکن است مرطوب شوند و باعث رشد کپک و ایجاد باکتری شوند. بنابراین، اطمینان از تمیز نگه داشتن ماشین لباسشویی و عاری از آلودگی یا لکه بسیار مهم است .

برای کمک به از بین بردن بوی هایی که قبلاً ایجاد شده است، دمای شستشوی خود را حداقل 90 درجه تنظیم کنید و اجازه دهید که دستگاه بدون لباس یک چرخه کامل را با دمای ۹۰ درجه انجام دهد.

انسداد در لوله ورودی آب نیز می تواند باعث بوی بد دستگاه شما شود. اطمینان حاصل کنید که هیچ زباله ای وجود ندارد که مانع از ورود آب به دستگاه یا درام نرم کننده پارچه شود .

واشر ایندزیت با آب پر نمی شود

اگر با مشکلات ماشین لباسشویی Indesit مواجه هستید، مانند پر نشدن ماشین لباسشویی شما با آب، یکی از مقصران احتمالی ممکن است گرفتگی یا معیوب بودن دریچه ورودی آب باشد. این شیر در داخل دستگاه قرار دارد و جریان آب به داخل و خارج دستگاه را کنترل می کند.

اگر انسداد دریچه یا مشکلی در آب بندی آن وجود داشته باشد، نمی تواند آب را جذب کند و باید آن را تعویض کنید .

همچنین ممکن است لازم باشد فشار آب شهر خود را بررسی کنید. واشر اگر خیلی کم باشد (زیر 20-21 PSI) نمی تواند کار کند. اگر در یک مجتمع ساختمانی قدیمی زندگی می کنید، می تواند یک مشکل رایج باشد .

در صورتی که اخیراً شیرهای سینک خود را عوض کرده باشید، همین امر صدق می کند. آنها باید حداقل فشار آب 32 PSI برای بهترین نتایج داشته باشند .

در مرحله بعد، تمام شیلنگ های متصل به واشر را بررسی کنید و مطمئن شوید که پیچ خوردگی و انسداد ندارند. آنها باید در هر دو انتها سفت شوند .

همچنین به هر گونه هشدار سنسور در صفحه کنترل ماشین لباسشویی توجه کنید. آنها ممکن است به شما چیز خاصی را در مورد اینکه کدام مشکل نیاز به رفع فوری دارد به شما بگویند .

ماشین لباسشویی ایندزیت در طول یک چرخه متوقف می شود

هنگامی که ماشین لباسشویی در طول یک چرخه متوقف می شود، ممکن است ناخوشایند باشد .

در بسیاری از موارد، به دلیل برخی اختلالات ایجاد می شود. ممکن است برس های کربنی معیوب، ترموستات ها یا حتی مکانیسم های گرمایش بیش از حد باشد. علاوه بر این، مشکلات زهکشی و خرابی سوئیچ درب نیز ممکن است مقصر باشند .

شما باید عیب یابی اولیه را انجام دهید تا مشخص شود که چرا متوقف می شود. برای شروع، ورودی آب را برای هر گونه انسداد یا گرفتگی بررسی کنید .

در مرحله بعد، بخاری و ترموستات را برای هر گونه علائم آسیب یا فرسودگی بررسی کنید. علاوه بر این، آزمایش کنید که آیا توزیع بار ناهموار است. این می تواند از گردش مناسب آب در داخل بشکه جلوگیری کند .

مواد شوینده یا نرم کننده در سینی باقی می ماند

دلیل رایج باقی ماندن پودر در سینی، استفاده بیش از حد از مواد شوینده است. اضافه بار می تواند منجر به کف ضعیف شود و باعث شود قطعات کوچک صابون در کشو گیر کند. مطمئن شوید که برای هر بار فقط کافی است اندازه گیری کنید .

فشار ضعیف آب نیز می تواند بر عملکرد ماشین لباسشویی شما تأثیر بگذارد. منجر به پخش بیش از حد صابون و ماندن آن در سینی می شود. بررسی کنید که آیا فشار آب کافی از شیرهای شما وجود دارد یا خیر. یا، سعی کنید وسایل دیگر را با آب گرم تا رسیدن به سطوح کافی کار کنید .

علاوه بر این، برخی از انواع پودرهای لباسشویی برای حل شدن مناسب نیاز به دمای بالاتری دارند. اگر این مورد قابل اجرا است، مطمئن شوید که یک تنظیم دمای مناسب را آزمایش کنید .

درک کدهای خطا و چشمک زدن نور

اگر با مشکلات ماشین لباسشویی Indesit مواجه هستید، مهم است که بدانید کدهای خطا می توانند راهنمای مفیدی باشند، اما همچنین می توانند گمراه کننده باشند. کدها می توانند به شما در شناسایی منبع مشکل در دستگاه کمک کنند .ماشین لباسشویی ایندزیت شما ممکن است کدهای خطا را به یکی از دو روش نمایش دهد – یک حرف به دنبال آن دو عدد روی نمایشگر دیجیتال یا یک سری چراغ چشمک زن.مطلب مرتبط : خطاهای ماشین لباسشویی ایندزیت + رفع هرگونه کد خطا

سوالات متداول

چگونه ماشین لباسشویی ایندزیت خود را ریست کنم ؟هنگام عیب یابی ماشین لباسشویی ایندزیت، گاهی اوقات ماشین نیاز به تنظیم مجدد دارد. در اینجا مراحلی وجود دارد که باید برای تنظیم مجدد ماشین لباسشویی Indesit انجام دهید .

1 . ماشین لباسشویی را از برق بکشید و آن را کنار بگذارید .

2 . از دکمه ON/OFF برای راه اندازی ماشین لباسشویی خود استفاده کنید .

3 . کنترل تایمر در واشر را روی “0 . ”

4 . دستگاه را دوباره وصل کنید .

5 . منبع تغذیه دستگاه را روشن کنید .

6 . حالا چراغ‌های روی صفحه چشمک می‌زنند .

7 . دکمه ON/OFF را فشار دهید تا واشر خاموش شود .

8 . برنامه مناسب را انتخاب کنید .

9 . برای روشن کردن مجدد دستگاه از دکمه ON/OFF استفاده کنید .

چرا نتایج شستشوی من ضعیف است ؟

مطمئن شوید که برنامه مناسب را انتخاب کرده اید و مقدار مواد شوینده را اضافه کنید تا بهترین شستشو را داشته باشید .

مراقب باشید که مقدار زیادی در ماشین لباسشویی ایندزیت خود قرار ندهید. اگر این کار را انجام دهید، دستگاه نمی تواند مواد شوینده را نیز حل کند و لباس ها تمیز بیرون نمی آیند .

سعی کنید لباس ها را در حالت مناسب و با استفاده از مواد شوینده کافی بشویید .

اطمینان حاصل کنید که وسایل بسیار کثیف با گزینه شستشوی سریع شسته نمی شوند. همچنین ممکن است متوجه شوید که اقلامی که کثیفی زیادی دارند قبل از شستشوی اصلی نیاز به یک چرخه پیش شستشو دارند تا بهترین نتیجه را داشته باشند .

چرا ماشین لباسشویی ایندزیت من خیلی طول می کشد ؟

ماشین های لباسشویی مدرن طوری ساخته شده اند که آب کمتری مصرف کنند. این بدان معناست که ماشین لباس ها را بهتر تمیز می کند و منجر به چرخه شستشو طولانی تر می شود .

همچنین ممکن است سیستم تشخیص بار دستگاه بار نامتعادل پیدا کرده باشد. اگر این اتفاق بیفتد، دستگاه سعی می کند با توزیع مجدد بار در طول چرخه شستشو، مشکل را برطرف کند .

نتیجه گیری

موارد مختلف می تواند باعث مشکلات ماشین لباسشویی ایندزیت شود. ارزیابی مشکل قبل از نتیجه گیری علت مهم است. بسیاری از مشکلات را می توان به سرعت و به راحتی برطرف کرد .

با این حال، اگر همه راه حل های دیگر کار نمی کنند، ممکن است تماس با یک متخصص برای کمک لازم باشد .برای حل تمام این مشکلات از خدمات تخصصی تعمیرکن با شماره تلفن 44840143 تماس بگیرید.

منبع : farmfreshtherapy

اشتراک در خبرنامه

آخرین مقالات را در ایمیل خود داشته باشید!

نوشته های بیشتر

تماس بگیرید