تعمیر ماشین لباسشویی تهران

عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی با گوشی

عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی با گوشی

اشتراک این پست :

عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی با گوشی :

می‌توانید از برنامه SmartThinQ روی تلفن خود برای تشخیص مشکل استفاده کنید. در اینجا مراحلی وجود دارد که باید دنبال کنید:

 1. برنامه را باز کنید و Smart Diagnosis را از منو انتخاب کنید.
 2. دهانی گوشی خود را بین لوگوی Smart Diagnosis و دکمه POWER روی ماشین لباسشویی خود قرار دهید.
 3. پس از فشار دادن دکمه شروع تشخیص، دکمه TEMP را فشار داده و نگه دارید تا شمارش معکوس روی ماشین لباسشویی نمایش داده شود.
 4. این برنامه جزئیات عملکرد ماشین لباسشویی شما را نمایش می دهد و هر مشکلی را که نیاز به توجه دارد نشان می دهد.

در ادامه فیلم آموزشی شرکت ال جی را خواهیم دید و در ادامه  هر مورد را بیشتر توضیح خواهیم داد :

1.برنامه را باز کنید و Smart Diagnosis را از منو انتخاب کنید.(قبل آن برنامه از از مارکت ها نصب کنید)

اپلیکیشنی که به آن اشاره کردیم SmartThinQ App است که یک اپلیکیشن موبایلی است که به شما امکان می دهد وسایل ال جی خود را از طریق گوشی خود کنترل و نظارت کنید. بسته به سیستم عامل تلفن خود می توانید آن را از [Google Play Store] یا [Apple App Store] دانلود کنید.

برای باز کردن برنامه، باید روی نماد آن در صفحه گوشی خود ضربه بزنید. نماد به صورت زیر است:

لوگو smartlg

پس از باز کردن برنامه، منویی با گزینه های مختلف مشاهده خواهید کرد. باید گزینه Smart Diagnosis را انتخاب کنید که به شما در عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی کمک می کند.

پس از انتخاب گزینه Smart Diagnosis، می توانید مراحلی را که قبلا ذکر کردم برای تشخیص مشکل ماشین لباسشویی خود انجام دهید.

2.دهانی گوشی خود را بین لوگوی Smart Diagnosis و دکمه POWER روی ماشین لباسشویی خود قرار دهید.

لوگوی Smart Diagnosis و دکمه POWER دو قسمت از ماشین لباسشویی ال جی شما هستند که باید مکان آنها را پیدا کنید. لوگوی Smart Diagnosis یک نماد کوچک است که به شکل زیر است:

Smart Diagnosis logo

دکمه POWER یک دکمه دایره ای بزرگ است که برای روشن یا خاموش کردن ماشین لباسشویی خود از آن استفاده می کنید. معمولاً در گوشه سمت راست بالای صفحه کنترل ماشین لباسشویی شما قرار دارد.

شما باید گوشی خود را بین این دو قسمت قرار دهید، به طوری که دهانه گوشی شما به لوگوی Smart Diagnosis و دکمه POWER نزدیک شود. دهانی گوشی شما بخشی است که هنگام برقراری تماس با آن صحبت می کنید. معمولاً در لبه پایینی گوشی شما قرار دارد.

قرار دادن تلفن خود بین لوگوی Smart Diagnosis و دکمه POWER به ماشین لباسشویی شما امکان می دهد از طریق سیگنال های صوتی با تلفن شما ارتباط برقرار کند. این سیگنال ها توسط برنامه برای تجزیه و تحلیل عملکرد و وضعیت ماشین لباسشویی شما استفاده می شود.

3.پس از فشار دادن دکمه شروع تشخیص،  دکمه TEMP را فشار داده و نگه دارید تا شمارش معکوس روی ماشین لباسشویی نمایش داده شود.

دکمه TEMP دکمه ای در ماشین لباسشویی ال جی شما است که به شما امکان می دهد دمای آب را برای چرخه شستشو خود تنظیم کنید. معمولاً در سمت راست صفحه کنترل ماشین لباسشویی شما قرار دارد.

Temp button LG
بسته به مدل ماشین لباسشویی شما جای دکمه Temp متفاوت است .

پس از فشار دادن دکمه شروع تشخیص در برنامه، باید دکمه TEMP را روی ماشین لباسشویی فشار دهید و نگه دارید تا شمارش معکوس روی ماشین لباسشویی نمایش داده شود. این فرآیند تشخیص هوشمند را آغاز می‌کند که تکمیل آن حدود 3 دقیقه طول می‌کشد. شمارش معکوس به شما نشان می دهد که چقدر زمان تا انجام تشخیص باقی مانده است. به نظر می رسد این است:

در طول تشخیص، یک سری صداها را از واشر خود خواهید شنید. اینها عادی هستند و نشان می دهند که ماشین لباسشویی در حال ارسال داده به تلفن شما است. تا زمانی که تشخیص کامل نشده است، نباید تلفن خود را جابجا یا قطع کنید.

پس از تکمیل تشخیص، برنامه نتایج را نمایش می‌دهد و نکات و راه‌حل‌های مفیدی را برای هر گونه مشکل شناسایی شده در اختیار شما قرار می‌دهد.

4.این برنامه جزئیات عملکرد ماشین لباسشویی شما را نمایش می دهد و هر مشکلی را که نیاز به توجه دارد نشان می دهد.

برنامه ای که گفتیم قابلیت Smart Diagnosis اپلیکیشن SmartThinQ است که یک اپلیکیشن موبایلی است که به شما امکان می دهد ماشین لباسشویی ال جی خود را با گوشی خود عیب یابی کنید.

ویژگی Smart Diagnosis جزئیات عملکرد ماشین لباسشویی شما را نشان می دهد و پس از تجزیه و تحلیل سیگنال های صوتی ارسال شده توسط ماشین لباسشویی شما، مشکلاتی را که نیاز به توجه دارند نشان می دهد. جزئیات عملکرد ماشین لباسشویی شما شامل اطلاعاتی مانند:

 • سطح آب و دمای آب ماشین لباسشویی شما
 • سرعت چرخشو زمان چرخش ماشین لباسشویی شما
 • چرخه آبکشی و زمان آبکشی ماشین لباسشویی شما
 • مقدار مواد شوینده و نوع مواد شوینده که توسط ماشین لباسشویی شما استفاده می شود
 • مصرف انرژی و بهره وری انرژی ماشین لباسشویی شما

مشکلاتی که نیاز به توجه دارند، مسائلی است که بر عملکرد عادی ماشین لباسشویی شما تأثیر می گذارد، مانند:

 • کدهای خطا که نشان دهنده نقص یا ایراد در ماشین لباسشویی شما هستند
 • نکات تعمیر و نگهداری که نحوه تمیز کردن یا تعویض قسمت های خاصی از ماشین لباسشویی را نشان می دهد
 • توصیه های خدمات که به شما توصیه می کند با پشتیبانی مشتریان LG تماس بگیرید یا در صورت جدی بودن مشکل، یک برنامه تعمیر را فیکس کنید ، برای این مورد می توانید از خدمات تخصصی ما استفاده کنید.

ویژگی Smart Diagnosis نتایج را در قالبی واضح و قابل درک بر روی صفحه نمایش گوشی به شما نشان می دهد. همچنین نکات و راه حل های مفیدی را برای هر مشکلی که شناسایی شده است به شما ارائه می دهد. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر، می‌توانید نتایج را با ما به اشتراگ بگذارید .

امیدواریم این توضیح دهد که چگونه برنامه جزئیات عملکرد ماشین لباسشویی شما را نمایش می دهد و مشکلاتی را که نیاز به توجه دارد نشان می دهد. اگر سوال دیگری دارید، حتما با شماره تلفن 44840143 از ما بپرسید.

 

منبع : وب سایت LG

اشتراک در خبرنامه

آخرین مقالات را در ایمیل خود داشته باشید!

نوشته های بیشتر

تماس بگیرید