شستن پردهای توری در لباسشویی سامسونگ

اشتراک این پست :

شستن پردهای توری در لباسشویی سامسونگ :

 • می توانید با دنبال کردن مراحل زیر، پرده های توری را در ماشین لباسشویی بشویید:
 • هر پانل را در یک کیسه توری ریز جداگانه یا یک روبالشی قدیمی قرار دهید تا از گیر کردن توری و پاره شدن آن جلوگیری کنید.
 • شستشو در ملایم ترین چرخه و تنظیم دمای پایین (زیر 30 درجه سانتیگراد).
 • به اندازه کافی مواد شوینده اضافه کنید و مراقب تنظیمات دما باشید.
 • ماشین را بیش از حد بار نکنید، زیرا این کار منجر به نتایج ضعیف در تمیز کردن می شود.
 • پرده ها را آویزان کنید تا خشک شوند یا آب اضافی آن را بردارید و در آفتاب آویزان کنید تا خشک شوند.
 • همچنین باید قبل از شستن پرده ها، برچسب مراقبت روی پرده های خود را بررسی کنید، زیرا ممکن است برخی از پارچه ها به خشکشویی یا شستن دستی نیاز داشته باشند. اگر از ماندگاری رنگ پرده های خود مطمئن نیستید، می توانید گوشه کوچکی را با مخلوطی از آب و مقدار کمی مایع لباسشویی یا صابون ظرفشویی مایع تست کنید.مطلب مرتبط : تميز كردن ماشين لباسشويي سامسونگ – مطلب مرتبط : معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ

چگونه لکه ها را از پرده های توری پاک کنم؟

برای از بین بردن لکه ها از پرده های توری خود می توانید روش های زیر را امتحان کنید:

 1. اگر لکه ها تازه هستند، می توانید آنها را با یک پارچه سفید یا حوله کاغذی و آب سرد پاک کنید. لکه ها را مالش ندهید، زیرا ممکن است به پارچه ظریف آسیب برساند.
 2. اگر لکه‌ها قدیمی یا سرسخت هستند، می‌توانید روی آن‌ها مقداری جوش شیرین بپاشید و به آرامی با نوک انگشت‌تان آن را بمالید. اجازه دهید جوش شیرین به مدت پنج دقیقه بماند، سپس آن را با آب سرد بشویید.
  همچنین می‌توانید پرده‌های توری خود را در یک سینک یا لگن پر از آب گرم و صابون مایع ملایم با دست بشویید. هر قسمت از پرده ها را با دست ماساژ دهید، سپس آنها را کاملا با آب سرد بشویید.
 3. اگر پرده‌های شما قابل شستشو با ماشین لباسشویی هستند، می‌توانید آن‌ها را در یک کیسه لباس‌های مشبک یا یک روبالشی قدیمی قرار دهید و در یک چرخه ملایم با آب سرد و یک ماده شوینده ملایم بشویید. همچنین می‌توانید برای جلوگیری از محو شدن یا خونریزی، یک صفحه رنگ‌گیر اضافه کنید.
 4. برای خشک کردن پرده‌های توری خود، می‌توانید آن‌ها را در آفتاب یا روی بند رخت آویزان کنید. از خشک کن استفاده نکنید، زیرا ممکن است پارچه را منقبض یا آسیب برساند.
 5. قبل از اینکه هر یک از این روش ها را امتحان کنید، باید برچسب مراقبت روی پرده های خود را بررسی کنید و در گوشه کوچکی تست نقطه ای انجام دهید تا مطمئن شوید که رنگ آنها ثابت است و محصولات پاک کننده آسیبی به آنها نمی رسانند. برخی از پارچه های توری ممکن است نیاز به تمیز کردن خشک یا درمان خاصی داشته باشند.

لکه زردی از روی پرده پاک کردن

چگونه از زرد شدن پرده های توری خود جلوگیری کنم؟

برای جلوگیری از زرد شدن پرده های توری خود، می توانید نکات زیر را امتحان کنید:

پرده های توری خود را به طور مرتب با مواد شوینده ملایم و آب سرد بشویید تا گرد و غبار و کثیفی که می تواند باعث زرد شدن پوست شود را از بین ببرید.

از استفاده از سفید کننده کلر خودداری کنید، زیرا می تواند به الیاف آسیب برساند و آنها را مستعد زرد شدن کند. درعوض، از سفیدکننده های مبتنی بر اکسیژن برای سفید کردن و براق شدن پرده های توری خود استفاده کنید. می‌توانید پرده‌هایتان را چند ساعت یا یک شب در محلول آب گرم و سفیدکننده‌های مبتنی بر اکسیژن خیس کنید، سپس آن‌ها را خوب بشویید و طبق معمول خشک کنید.

پرده های توری خود را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید، زیرا می تواند به مرور زمان محو و تغییر رنگ دهد. در صورت امکان، آنها را در یک منطقه سایه دار آویزان کنید یا از یک فیلم پنجره یا روکش پرده برای جلوگیری از اشعه ماوراء بنفش استفاده کنید.

پرده های توری خود را در صورت عدم استفاده به درستی نگهداری کنید. آنها را به طور مرتب تا کنید و در دستمال کاغذی بدون اسید یا پارچه نخی بپیچید تا از چروک شدن و زرد شدن آن جلوگیری کنید. از نگهداری آنها در کیسه های پلاستیکی یا جعبه های مقوایی خودداری کنید، زیرا می توانند رطوبت را جذب کنند و باعث رشد کپک و قارچ شوند.

آیا می توانم روی پرده های توری خود از سرکه استفاده کنم؟

بله، می توانید از سرکه برای پرده های توری خود استفاده کنید، اما باید مراقب نوع، رنگ و پارچه پرده های خود باشید. سرکه یک اسید طبیعی و ملایم است که می تواند بدون آسیب رساندن به الیاف ظریف، به سفید کردن، روشن کردن و از بین بردن لکه ها از پرده های توری شما کمک کند. با این حال، سرکه ممکن است برای برخی از انواع توری، مانند کتان، که می تواند توسط اسید بسوزد، مناسب نباشد. سرکه همچنین ممکن است بر رنگ پرده های توری رنگ شده تأثیر بگذارد، بنابراین همیشه باید قبل از استفاده از سرکه روی پرده های خود، یک تست نقطه ای در گوشه کوچکی انجام دهید.

روش های مختلفی برای استفاده از سرکه بر روی پرده های توری شما وجود دارد، بسته به میزان کثیفی و نتایج مورد نظر. در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

– پرده ها را حداقل یک ساعت در مخلوط آب و سرکه سفید خیس کنید. این می تواند گرد و غبار، آلودگی و بو را از پرده های شما پاک کند. سپس می‌توانید آن‌ها را در یک چرخه ملایم با مواد شوینده ملایم در ماشین بشویید یا با دست در سینک یا لگن با صابون ملایم بشویید.

– یک فنجان سرکه را به همراه مواد شوینده معمولی خود به ماشین لباسشویی اضافه کنید. این می تواند به سفید شدن و روشن شدن پرده های توری شما کمک کند و از محو شدن یا کدر شدن جلوگیری کند.
– یک فنجان سرکه را با یک گالن آب مخلوط کنید و از یک بخار پز با ابزار پارچه ای یا پارچه ای برای تمیز کردن پرده های توری خود با بخار استفاده کنید. این می تواند به از بین بردن چین و چروک ها و طراوت پرده های شما بدون شستن آنها کمک کند.

– مقداری جوش شیرین روی لکه های پرده توری خود بپاشید و به آرامی آن را با نوک انگشتان خود بمالید. بگذارید پنج دقیقه بماند سپس آن را با آب سرد بشویید. سپس می‌توانید پرده‌ها را در محلول آب گرم و سرکه برای چند ساعت یا یک شب خیس کنید تا لکه‌ها کاملا پاک شوند.

به یاد داشته باشید که قبل از استفاده از سرکه روی پرده های توری، برچسب مراقبت روی پرده های توری خود را بررسی کنید و دستورالعمل های خشک کردن و اتو کردن آنها را دنبال کنید. می‌توانید آن‌ها را در آفتاب یا روی بند رخت آویزان کنید تا به طور طبیعی خشک شوند یا اگر قابل شستشو با ماشین لباسشویی هستند، از خشک‌کن در دمای پایین استفاده کنید. همچنین می‌توانید آن‌ها را با یک حوله یا پارچه نازک سفید بین اتو و توری با دمای کم اتو کنید تا از سوختن یا ذوب شدن آن جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط درباره ماشین لباسشویی سامسونگ :

راهنمای کامل برای ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ

علت لرزش ماشین لباسشویی سامسونگ (کاربردی)

خطاهای رایج ماشین لباسشویی سامسونگ (جامع و نهایی)

علت کم شدن صدای دکمه های ماشین لباسشویی سامسونگ

آخرین مطالب آموزشی

تماس بگیرید