خطاهای ماشین لباسشویی آبسال

اشتراک این پست :

خطاهای ماشین لباسشویی آبسال

 

F01: وجود مشکل در سیستم آبرسانی و عدم آبگیری لباسشویی
راه حل: ابتدا باید مطمئن شوید که سیستم آب ورودی به ماشین لباسشویی آبسال راه دارد و فیلتر آب پاک است. سپس باید لوله ها و شیرهای آب را بررسی کرده و مشکل را رفع کنید. همچنین ممکن است شیر آب خانه شما بسته شده باشد یا فشار آب کافی نباشد. در این صورت باید شیر آب را باز کرده و فشار آب را بررسی کرده و در صورت لزوم با یک پمپ فشار آب را افزایش دهید.

F02: معیوب شدن هیدروستات
راه حل: هیدروستات قسمتی از ماشین لباسشویی است که به کمک آن، میزان آب مصرفی توسط ماشین لباسشویی تنظیم می شود. در صورت خرابی هیدروستات، ممکن است ماشین لباسشویی آب کمتری بگیرد یا آب بیشتری بگیرد. برای رفع این مشکل، هیدروستات باید تعمیر یا تعویض شود. این کار باید توسط تعمیرکار صلاحیت دار انجام شود.

F04: خراب شدن میکروسوئیچ درب
راه حل: این میکروسوئیچ درب برای اطمینان از اینکه درب ماشین لباسشویی درست بسته شده باشد استفاده می شود. اگر این میکروسوئیچ خراب شده باشد، باید تعویض شود تا درب به درستی بسته شود.

F06: ایراد در المنت حرارتی ماشین لباسشویی
راه حل: المنت حرارتی قسمتی از ماشین لباسشویی آبسال شما است که برای گرم کردن آب استفاده می شود. در صورت خرابی المنت حرارتی، ممکن است آب در ماشین لباسشویی به درستی گرم نشود یا در موارد بدتر، بخارات آب در داخل ماشین لباسشویی تجمع کند. برای رفع این مشکل، المنت حرارتی باید تعمیر یا تعویض شود. این کار باید توسط تعمیرکار صلاحیت دار انجام شود.

F07: وجود مشکل در سیستم آبرسانی و عدم تخلیه آب
راه حل: این مشکل ممکن است به دلیل بسته شدن لوله های تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، یا بسته شدن فیلتر تخلیه باشد. برای رفع این مشکل، ابتدا باید لوله های تخلیه و فیلتر تخلیه را بررسی کنید و اگر بسته شده‌اند، آن‌ها را پاک کنید. سپس باید پمپ تخلیه را بررسی کرده و در صورت لزوم تعمیر یا تعویض کنید.

F08: معیوب شدن موتور لباسشویی
راه حل: این مشکل ممکن است به دلیل خرابی در موتور یا قطعات مربوط به آن باشد. بررسی و تعمیر موتور می تواند به رفع این مشکل کمک کند.

F09: ایراد در برد الکترونیکی
راه حل: این مشکل ممکن است به دلیل خرابی در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی باشد. بررسی و تعمیر برد الکترونیکی می تواند به رفع این مشکل کمک کند.

C03: عدم تعادل بار
راه حل: اگر ماشین لباسشویی شما در حین عملکرد لرزش دارد یا صدای غیرطبیعیی ایجاد می کند، احتمالاً به دلیل عدم تعادل بار است. برای رفع این مشکل، باید مطمئن شوید که لباس های شما به طور یکنواخت در ماشین لباسشویی قرار دارند.

همچنین، می توانید ماشین لباسشویی آبسال را به طور دستی تعادل بار دهید. برای این کار، باید لباس های سنگین را با لباس های سبک تر ترکیب کنید یا در صورت لزوم، تعداد لباس ها را کم کنید. در صورتی که مشکل بازهم ادامه دارد، ممکن است به دلیل خرابی در قطعات ماشین لباسشویی باشد و باید توسط تعمیرکار صلاحیت دار بررسی شود.

اگر شما به هر یک از این مشکلات برخورد کردید، بهتر است تلاش کنید تا به علت اصلی مشکل پی ببرید و بعد از آن به راه حل مناسب برای آن بپردازید. در صورتی که مشکلات خود را نتوانید رفع کنید، بهتر است با تعمیرکن ، مجموعه تخصصی تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

آخرین مطالب آموزشی

تماس بگیرید