تعمیر ماشین لباسشویی تهران

تميز كردن ماشين لباسشويي سامسونگ

تميز كردن ماشين لباسشويي سامسونگ

اشتراک این پست :

تميز كردن ماشين لباسشويي سامسونگ : قسمت های مختلفی در ماشین لباسشویی سامسونگ وجود دارد که باید به طور مرتب آنها را تمیز کنید، مانند سطوح، قسمت داخلی، کشوی مواد شوینده و فیلتر پمپ (برای واشرهای بار جلو). در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید دنبال کنید:

برای تمیز کردن سطح واشر می توانید از مواد شوینده ملایم و مخلوط آب گرم روی پارچه استفاده کنید و داخل و خارج درب را پاک کنید. سپس قسمت بیرونی ماشین لباسشویی را با آب ولرم و مواد شوینده ملایم پاک کنید. در نهایت، ماشین لباسشویی خود را با یک پارچه نرم خشک کنید.

برای تمیز کردن فضای داخلی واشر، می‌توانید چرخه خود تمیز کردن یا خالص را اجرا کنید، که قابلیتی است که آلودگی و باکتری‌ها را از درام پاک می‌کند. این گزینه را می توانید در منوی تنظیمات ماشین لباسشویی خود پیدا کنید. اگر متوجه بو یا کپک شدید، باید حداقل یک بار در ماه یا بیشتر این چرخه را اجرا کنید.

برای تمیز کردن کشوی مواد شوینده، می توانید آن را بیرون بکشید و زیر آب بشویید. همچنین می توانید از یک برس نرم برای از بین بردن هر گونه آلودگی یا کثیفی استفاده کنید. سپس کشو را با یک پارچه خشک کنید و آن را در جای خود قرار دهید.

برای تمیز کردن فیلتر پمپ (فقط برای واشرهای بار جلو)، باید آن را در پایین واشر قرار دهید و درپوش را باز کنید. سپس، یک حوله یا ظرفی را زیر فیلتر قرار دهید تا آب را بگیرد. سپس فیلتر را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و آن را بیرون بکشید. می توانید آن را با آب و برس نرم بشویید. پس از آن، آن را دوباره در آن قرار دهید و در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا قفل شود. در نهایت درپوش را ببندید.مطلب مرتبط : راهنمای کامل برای ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی سامسونگ

انواع روش های دیگر برای تمیزکردن ماشین لباسشویی سامسونگ

تمیز نگه داشتن ماشین لباسشویی سامسونگ بسیار مهم است زیرا از تجمع بو و کپک جلوگیری می کند و باعث می شود ماشین لباسشویی شما همانطور که باید کار کند. اجازه دهید به شما نشان دهیم که چگونه و چه زمانی واشرهای بار جلویی و بالایی سامسونگ خود را تمیز کنید، چه در حال تمیز کردن لکه‌های سطح، فیلتر پمپ (در واشرهای بار جلویی)، یا اجرای چرخه خود تمیز کردن یا خالص.

اگر به طور معمول با آب سرد شستشو می دهید، هر از چند گاهی یک چرخه را با آب گرم اجرا کنید تا به کاهش تجمع آلودگی و مواد شوینده کمک کند.مطلب مرتبط : خطاهای رایج ماشین لباسشویی سامسونگ (جامع و نهایی)

باز گذاشتن درب ماشین لباسشویی و کشوی مواد شوینده به هوای آن ها کمک می کند و از ماندن رطوبت به اندازه کافی برای تشکیل کپک جلوگیری می کند.

Self Clean (همچنین Pure Cycle یا Self Clean+ نیز نامیده می شود) چرخه خاصی است که از کپک زدن جلوگیری می کند. این برای تمیز کردن مناطقی از وان که در آن رطوبت و باقیمانده مواد شوینده ممکن است انباشته شود، طراحی شده است. یک چرخه طبیعی ممکن است نتواند به این مناطق برسد. اجرای Self Clean در واشر بار بالا تقریباً یک ساعت و برای اجرای Self Clean روی واشر بار جلویی چهار ساعت طول می کشد. پس از شروع Self Clean، زمان تخمینی باقی مانده نمایش داده می شود.مطلب مرتبط : معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ

برای اجرای یک چرخه Self Clean، مطمئن شوید که واشر خالی است، Self Clean را فشار دهید و سپس Start را فشار دهید.

هنگام اجرای خود تمیز کردن، نیازی به افزودن پاک کننده ندارید. با این حال، اگر از قبل بوی کپک دارید، توصیه می کنیم از سفید کننده استفاده کنید.

اگر در طول چرخه خود تمیز کردن، متوجه کف یا باقیمانده در وان لباسشویی شدید، توصیه می کنیم پس از آن یک چرخه خود تمیز کردن دیگر را اجرا کنید. LED یادآور Self Clean پس از 20 بار شستشو در مدل بار بالا یا 40 بار شستشو در مدل بار جلو نمایش داده می شود. اگرچه نیازی نیست بلافاصله پس از نمایش یادآور، یک چرخه Self Clean را اجرا کنید، توصیه می کنیم در اولین فرصت یکی از آن ها را اجرا کنید. همچنین اگر شستشوی زیادی در یک ماه انجام نمی دهید، ایده خوبی است که حداقل یک بار در ماه یکی را اجرا کنید.

چند بار باید ماشین لباسشویی خود را تمیز کنم؟

تمیز کردن مرتب ماشین لباسشویی می تواند از تجمع کثیفی، مواد شوینده و مواد معدنی آب سخت که می توانند باعث ایجاد بو، کپک و باکتری شوند، جلوگیری کند. به گفته برخی از کارشناسان، در صورت مشاهده هر گونه مشکلی باید ماشین لباسشویی خود را ماهی یک بار یا بیشتر تمیز کنید.

اشتراک در خبرنامه

آخرین مقالات را در ایمیل خود داشته باشید!

نوشته های بیشتر

تماس بگیرید