تعویض فیلتر ماشین لباسشویی یکی از مشکلات رایج شما

تعویض فیلتر ماشین لباسشویی

اشتراک این پست :

دوستان عزیز، در این مقاله قصد داریم به یکی از مشکلات رایج ماشین لباسشویی و راه حل آن اشاره کنیم.

تعویض فیلتر ماشین لباسشویی : این مشکل معمولاً با شکایت مشتریانی شروع می‌شود که به منزل صاحب خانه می‌رویم و آنها به ما اعلام می‌کنند که ماشین لباسشویی شان به هیچ وجه چرخش ندارد یا آب را به درستی دفع نمی‌کند، یا حتی به سرعت بیشتری آب را دفع می‌کند و در نهایت همیشه یک کد خطا روی صفحه نمایش نمایش داده می‌شود.

تقریباً هربار که یک صاحب خانه به من این مشکل را توضیح می‌دهد، احتمالاً فیلتر پمپ لوله‌ مسدود شده است. این فیلترها اغلب در ماشین‌های لباسشویی با بارگذاری از جلو وجود دارند.

اما مشکلات فیلتر در ماشین‌های لباسشویی با بارگذاری از بالا بسیار کمتری رخ می‌دهد. با این حال، برخی از ماشین‌های لباسشویی جلویی بدلیل طراحی نامناسب این قابلیت را ندارند و برای دسترسی به فیلتر، باید بالشتک ماشین را بردارید و قسمت جلویی را جدا کنید. اما خوشبختانه برای بیشتر ماشین‌های لباسشویی، یک درب کوچک برای دسترسی به فیلتر وجود دارد. در واقع، این فیلترهای پمپ لوله‌کش باید هر چند ماه یکبار تمیز شوند.

به همین دلیل، این فیلتر حاوی یک برچسب است که می‌گوید لطفاً هر دو ماه یک بار فیلتر را تمیز کنید.

بیشتر مالکان خانه‌ها تا زمانی که با این مشکل روبرو نمی‌شوند، حتی وجود فیلتر را نمی‌دانند و پس از بروز این مشکل، آنها به این راه‌حل دست می‌یابند. قبل از خارج کردن فیلتر پمپ لوله‌کش، اگر در داخل ماشین لباسشویی آب وجود داشته باشد، قبل از خارج کردن فیلتر باید آب را به حداکثر میزان خارج کنید.

در غیر اینصورت، ممکن است با حجم زیادی آب روبرو شوید. بنابراین، اگر آب در داخل باشد و درب قفل شده و قابل باز شدن نیست و هیچ تلاشی برای باز کردن آن نتیجه نمی‌دهد، بیشتر ماشین‌های لباسشویی جلو دارای یک دکمه آزادسازی اضطراری در قفل درب هستند و برای دسترسی به آن، اگر ماشین لباسشویی شما دارای پنل پایینی است، می‌توانید آن را بردارید. این پنل معمولاً با سه پیچ در پایین نگه داشته می‌شود و به پایین جدا می‌شود.

اگر از طریق پنل بالا به آن دسترسی ندارید، می‌توانید پنل بالا را بردارید و از بالا به آن دسترسی پیدا کنید. بعد از باز کردن درب، باید آب را کاملاً خارج کرده و دستگاه را خشک کنید. اگر این روش موثر نباشد، می‌توانید با استفاده از یک لیوان یا سطل کوچک، آب را جمع آوری کنید. سپس می‌توانید فیلتر پمپ لوله‌کش را بیرون بیاورید و تمیز کنید. بعد از تمیز کردن فیلتر، آن را دوباره به درستی جاگذاری کنید و همه قطعات را به هم بچسبانید. پس از انجام این مراحل، ماشین لباسشویی شما باید به طور عادی کار کند.

آخرین مطالب آموزشی

تماس بگیرید